Můj příběh

Jsem expert na cvičení PILATES. Učím lidi, jak správně cvičit, aby se se cítili skvěle ve svém zdravém těle.

Nechte se i Vy strhnout vlnou PILATES!

Dáma prý věk neprozrazuje, a tak napíšu alespoň to, že mi je už slušně po třicítce. Mám dvě děti s malým věkovým rozdílem, kolem kterých je vždy dost práce a navzdory tomu všemu se cítím tak dobře, jako snad nikdy předtím. Ráno vstávám s energií a moje spokojené, štíhlé a zdravé tělo se na mně usmívá, asi takhle :))).

A když mně propadne pocit, že den je fakt blbec, mám svou záchrannou brzdu, která mi pomůže vyčistit hlavu a alespoň na chvíli vypnout. Za tím vším stojí jedna jediná věc a tou je cvičení PILATES.

Ale poznala jsem i druhou stranu mince

Dvě těhotenství v průběhu 3 let, dlouhodobé kojení, neustálé zvedání většího (i když stále ještě v podstatě malého) a menšího dítěte, hračky poházené po podlaze, v jedné ruce kočár, ve druhé batole, které nelze utišit, hodiny v kuchyni (protože domácí strava je pro děti nejlepší). Partner, který by sice rád pomohl, ale jeho příchod domů v pracovní den je v podstatě upozorněním na to, že právě začíná večerníček.

Byla to jen otázka času, kdy se tělo začne ozývat … Bolesti zad, které se objevily nejdřív v oblasti hrudníku, pak v bederní páteři se staly mojí trvalou součástí. Některé dny byly lepší, jiné horší. Ty jsem se snažila řešit tabletkou, odpočinkem a v rámci možností poleháváním, což ale v podstatě nic neřešilo.

Jak bojovat proti bolesti zad a kde na to vzít čas?

A tak si zatuhnuté svalstvo tuhlo veselo dál, až připomínalo něco jako sparťanské lýtko a to povolené pokračovalo ve své cestě za rosolovitou dokonalostí. Věděla jsem, že bez změny to nepůjde. Musím začít cvičit! Ale kde na to vzít čas? A kam mám jít cvičit, když žádnou instruktorku a její styl cvičení neznám? Měla jsem pocit, že kamkoliv přijdu, v porovnání s ostatními vycvičenými ženskými, budu jen trapná rozsezená mamina.

Po velkých bojích se sebou, dětmi a sem tam i s manželem, jsem si vyhradila jeden večer v týdnu, ve kterém jsem zmobilizovala poslední zbytky energie a vyrazila cvičit. Nejdříve jsem zkusila jógu, která byla skvělá na protažení svalů. Ale moje zkušenost byla, že nějaké to povolené břicho moc neřešila. Tak se stalo, že jsem přesedlala na PILATES. 

Tam se mi dostalo jak posílení oslabených svalových oblastí, tak protažení bolavých a zkrácených míst. Mohlo to být dokonalé, ale nebylo.  Po některých cvicích mě bolela bederní páteř, jindy jsem zas měla pocit, že při stejném cviku cítím úplně jiné svalstvo. Co z toho je teda provedeno správně?

Cvičitelka trpělivě odpovídala na mé dotazy na konci lekce, ale většinu hodiny cvičila s námi a mně chyběla kontrola a korekce mého cvičení.  Navíc jsem postrádala kontinuitu ve cvičení, obzvlášť když jsem z nějakého důvodu lekci vynechala. Spolu s navštěvovanými hodinami jsem začala cvičit i doma, přestože jsem měla pochybnosti o správnosti provedení.

Hurá na kurz instruktora Pilates

Když jsem se cítila kondičně skutečně dobře, přihlásila jsem se na kurz instruktora PILATES. Absolvovala jsem rekvalifikaci v akreditovaném zařízení plus americkou certifikaci Balanced Body University. Půl rok od začátku školení po závěrečnou zkoušku byl mojí největší fyzickou výzvou v životě, ale nelituji z toho ani jednu minutu.

Dodnes si pamatuji na ten pocit osvícení, když jsem najednou začala cvičit správně! Wow! Moje tělo mi dávalo úplně jinou odpověď, než když jsem cvičila ve skupince a bez skutečné kontroly a koncentrace se snažila opakovat, co předvádí instruktorka.  Bylo to jiné, lepší a přinášelo skutečné efekty. Mohla jsem cvičit kdykoliv, když jsem si urvala alespoň 10 minut pro sebe.

Ve studiu, kde jsem se vzdělávala, jsem pak přibližně půl roku pracovala a byla to výborná škola v prostředí skutečně odborně top PILATES studia v Praze a možná také v rámci celé České republiky.

Vzdělávám se dál, momentálně cvičím malé skupinky a individuální klientky v okolí svého bydliště – Praha – východ, a tato práce a pozitivní zpětná vazba od klientek mne nabíjí neuvěřitelnou energií.

Přenášedlo na lekci Pilates existuje!!!

Ne každý se však ke cvičení dostane.  Nejčastěji se bojuje s nemocnými dětmi, nechutí k masovým, zapoceným studiím plných triumfujících se ženských (většina žen to fakt nemusí a chlapy představa cvičení v ženské skupince úplně paralyzuje…), nedostatkem dalších dospělých osob, kterým by se v čase cvičení dal svěřit potomek anebo prostě již na konci dne chybí energie, která by člověka vyšoupla z gauče do tělocvičny.

Jak mi jednou řekla jedna klientka: „Škoda, že neexistují přenášedla jako v Harry Potterovi”. Když má člověk dostatek energie, nápady přicházejí jako na běžícím páse! Ne, je mi líto, přenášedlo jsem nevymyslela…

On-line lekce PILATES by funkci přenášedla zastat mohla, že?

Instruktorka není žádná polo-barbína polo-gymnastka, ale normální ženská po dvou dětech – teda já :). Vyměřený čas nenaplní tichým fučením a počtem opakování hodných kulturisty. Naopak - povídá, vysvětluje, zopakuje a k tomu ukazuje. Když se rozhodnete si přivstat a zacvičit si v pět ráno anebo nejdřív uložit děti, pohladit manžela (psa/kočku/želvu…) a v deset vyrolovat podložku, vždy je tam, připravená cvičit s Vámi.

Než se dáte na cvičení, stáhněte si můj ebook: Výchozí pozice, anebo co byste měli vědět, než začněte cvičit nejenom PILATES. A pak si klikněte na videa a cvičte a cvičte a cvičte …

PILATES je moje vášeň. Ze své praxe věřím tomu, že PILATES je skutečně téměř pro každého a věřím v pozitivní energii tohoto propracovaného konceptu. Ráda bych ji šířila dál. Přidejte se a nechte se také Vy strhnout vlnou PILATES!